Telefon Takip

Telefon Takip

Telefon takip, yeni nesil telefon dinleme yöntemi olarak tanımlanabilir. Çünkü geçmişte kullanılan yöntemlerin, günümüzde etkili sonuç vermesi neredeyse imkansızdır. Bunun en önemli nedeni ise hayatımıza giren akıllı cep telefonlarıdır. Bu telefonlardan sadece telefon görüşmesi değil, çok sayıda işlem yapılmaktadır. Ayrıca sim kart hattı üzerinden yapılanların dışında, ciddi bir oranda da mobil uygulamalar üzerinden görüşmeler yapılmaktadır. Bundan dolayı yeni nesil olan telefon takip programı, bu noktada kullanıcıların beklentilerini çok daha etkili bir şekilde karşılamaktadır.

Teknolojinin gelişmesi, insanların hayatlarını kolaylaştırsa da bunun bazı olumsuz yansımalarının olduğu da bilinmelidir. Bunlar en fazla çocukları etkilemektedir. Bundan dolayı telefon takip işleminin çocukların mobil cihazlarına mutlaka uygulanması gerekiyor.

İnternet erişiminin kolay ve gizli bir şekilde yapılması, ayrıca mobil uygulamalar üzerinden farklı kişilerle konuşulması, farklı risklerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu risklerden birisi de eşlerin birbirlerini aldatmasıdır. Bunun önüne geçilmesi ya da öğrenilmesi için casus program kullanılmaktadır. İnsanlar böylece eşlerinin telefonlardan kimlerle görüştüklerini çok rahat bir şekilde tespit edebilme imkanı yakalar. Bu örnekler daha da arttırılabilir.

Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Telefon takip için özel yazılımların kullanılması gerekiyor. Bunlara genel olarak telefon takip yazılımları adı verilmekte ve bunlar sadece Android sistemde çalışmaktadır. Bundan dolayı telefon takip iPhone gibi cihazlarda yapılamaz. Kullanıcıların bu duruma fazlasıyla dikkat etmesi ve yazılımı satın almadan önce mutlaka bunu göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Telefon takip programları, kurumsal firmalardan satın alınmalıdır. Satılan nokta sayısı çok fazla olsa da bilinmeyen yerlerden alınan yazılımların kalitesi düşük olacaktır. Ayrıca farklı güvenlik sorunlarının yaşanması gibi bir takım olumsuzluklar da görülecektir. Böylece kullanıcılar, ciddi sorunlar yaşayabilir. Kurumsal firmalar tarafından telefon takip için satılan yazılımlar ise lisanslıdır ve bunlar kesinlikle sorun çıkarmaz.

Casus yazılım satın alındıktan sonra hedef kişinin mobil cihazına gizli bir şekilde yüklenmelidir. Söz konusu işlem sadece 3 dakika kadar sürmektedir ve gizli olarak yapıldığında olumlu sonuçlar alınmaktadır. Yazılımın kendisi de gizli olarak çalışmakta ve insanlar tarafından dışarıdan bakıldığında fark edilmemektedir. Bundan dolayı da uzun süre sorunsuz bir şekilde istenilen bilgilerin elde edilmesini sağlamaktadır.

Telefon takip için ilgili yazılım yüklendikten sonra kullanıcıların, panel adı verilen ara yüzü kullanması ve buradan hedef telefona bağlanması gerekiyor. Bu aşamadan sonra telefon dinleme, ortam izleme, GPS konum bulma, mobil uygulamalarda yapılan işlemlerin takibi, sosyal medya hesaplarının ayrıntılı olarak incelenmesi ve benzer işlemler yapılabilmektedir. Böylece, izlenen kişiye dair çok önemli bilgiler kısa sürede elde edilmektedir.

Telefon dinleme programları ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer husus ise kurulumun fiziki olarak yapılmasıdır. Telefon takip, bunun haricindeki yöntemlerle yapılamaz. Yani ilgili yazılımların SMS ile kurulması türünden iddialara itibar edilmemelidir.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir