Telefon Takip Yazılımları

Telefon Takip Yazılımları

Telefon takip yazılımları, mobil cihazlara yüklenebilen ve yüklendiği cihazın kontrolünü tamamen ele geçirme yeteneğine sahip olan özel bir yazılım olarak bilinmektedir. Bu ürünler sayesinde sadece akıllı telefon kullanmayı bilen insanlar telefon dinlemesi gibi farklı işlemleri yapabilmektedir. Buradan elde edilen bilgiler ise bazen kişilerin kendisi, bazen de sevdiklerini tehlikelerden korumaya yaramaktadır.

Telefon takip programı, kullanan kişilerin farklı amaçlara ulaşma adına bu işlemleri yaptığı bilinmektedir. Kullanım amaçlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ailelerin çocukların arkadaş çevresini kontrol etmek istemesi ve böylece kötü alışkanlıkların önüne geçilmesi
  • Aldatılma kuşkusunun sonuca bağlanması ve bu kuşkunun haklı olup olmadığını anlama
  • Yaşlıların kaybolmasını ve dolandırılmasını engelleme
  • İş adamlarının ortaklarını takip ederek farklı işlerin içine girmediğinden emin olmak istemesi
  • İşverenlerin personellerini takip etmesi

Yukarıda yer alan kullanım amaçlarının sayısı arttırılabilir. Kullanıcılar, telefon takip yazılımları sayesinde çok önemli işlevleri gizli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu durum ise yaşam kalitesinin dolaylı olarak artmasına katkı sağlamaktadır.

Telefon Takip Yazılımları Neler Yapar?

Telefon takip yazılımları tarafından yapılan işlemlerden bahsetmeden önce, bu yazılımların nasıl kurulması gerektiğinden bahsedilmesi daha doğru olacaktır. Öncelikle söz konusu yazılımlar sadece Android tabanlı sistemlerde çalışır ve bunun dışındaki sistemlerde kesinlikle çalışmaz. Söz konusu bilgi, bu alanda dikkate alınması gereken ilk husustur.

Eğer takip edilecek kişinin telefonu Android ise bu defa işlemlere başlanabilir. Yapılacak olan işlemler, internet üzerinden yer alan bir videoda detaylı olarak anlatılmaktadır. Bu video izlenerek sorunsuz bir kurulum yapılabilir. Unutulmamalıdır ki, bu uygulama Google Play üzerinden değil, farklı bir siteden indirilmektedir. Bundan dolayı kurulumda bazı farklılıklar vardır ve bunlara gereken özen gösterilmelidir. Eğer özen gösterilmezse telefon takip yazılımları gerekli olan işlemleri yapamayacaktır.

Casus program tarafından yapılan işlemler çok fazla olup, bunların her birisi ile farklı bir avantaj kazanılabilir. Bu işlemlerden bazıları telefon dinleme, ortam dinleme, GPS konum bulma, Facebook takip, sosyal medya hesaplarının ve mobil uygulamaların izlenmesi, ortam izleme, galeri takip ve internet geçmişi öğrenme şeklindedir. Bunlar sayesinde bir kişi uzaktan adeta adım adım izlenebilir.

Telefon Takip Yazılımları ile GPS Konum Bulma

Telefon takip yazılımları tarafından yapılan işlemlerden birisi, kişilerin konumlarının anlık olarak belirlenmesidir. Bilindiği gibi daha önce gemilerin ve diğer büyük araçların konumlarının belirlenmesi için geliştirilen GPS, artık cep telefonlarında da yer almaktadır. Bu özellik sayesinde kişilerin gün içinde nerede olduğu tespit edilebilir. Yapılacak olan tespit neticesinde elde edilen bilgiler, farklı sorunların çözülmesini sağlayabileceği gibi insanlar arasındaki güvenin yok olmasına da neden olabilir. Bu yazılımdan eşini izleyen ve bunun neticesinde kendisine yalan söyleyen bir kişi, eşine olan güvenini kaybedecektir. Dolayısıyla yazılımların, insanların gerçekleri görmesini sağlama noktasında olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir