Telefon Takip Programları

Telefon Takip Programları

Telefon takip programları kullanımı, insanların farklı ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılamasına bağlı olarak her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bahsedilen yazılımların insanların hayatlarını olumlu bir şekilde etkilediği net bir şekilde söylenebilir. Özellikle telefon dinleme gibi bir işlemin yapılabiliyor olması, kişilerin sevdiklerini anlık olarak takip etmesi ve onlara gelecek tehlikeleri önceden haber alarak engellemesine neden olmaktadır.

Casus yazılım adıyla da tanınan bu programların kullanıldığı alanlar çok fazladır. Çocukların kötü alışkanlık kazanmasını engelleme adına, aileler bu yöntemi tercih etmektedir. Böylelikle çocukların arkadaş çevreleri öğrenilmekte ve onların yanlış kişilerle arkadaşlık etmesi engellenmektedir. Telefon takip programları ile Alzheimer gibi unutkanlığa neden olan hastalıklara sahip anne babaların takibi de yapılmaktadır. Kuryelerin ve benzer görevi olan personellerin, eşlerin, sevgililerin takibi için de çok fazla tercih edildiği bilinmektedir.

Telefon Takip Programları ile Ortam Dinleme

Telefon takip programları tarafından yapılabilen farklı işlemler vardır ve bunlar sayesinde kullanıcılar, önemli bilgileri elde edebilir. Bu işlemlerden birisi de ortam dinleme olup, sıradan bir insan tarafından dahi rahatlıkla yapılabilir. Sadece filmlerde görülen söz konusu işlemi sıradan bir kişinin yapması, son derece önemli bir olaydır.

Ortam dinleme, telefon haricinde yapılan görüşmelerin tespit edilmesi şeklinde tanımlanabilir. Bunun için kişilerin öncelikle takip etmek istedikleri insanın mobil cihazına gizli bir şekilde bu yazılımı kurması gerekir. Daha sonra ise panel üzerinden cihaza bağlanılmalı ve buradan hedef telefonun mikrofonu açılmalıdır. Buradaki temel konu, bahsedilen bu işlemin telefon kullanılmıyorken, yani birisi ile konuşmuyorken yapılmasıdır. Böylece mobil cihaz üzerinden değil, yüz yüze yapılan görüşmelerin dinlenmesi mümkün olacaktır.

Ortam dinlemesi ile elde edilen bilgiler çok daha özel olabilir. Çünkü kişiler, özel konuları yüz yüze konuşmayı tercih etmektedir. Telefon takip programları ile yapılan tespitlerdeki ses kalitesi yeterli seviyededir. Burada algılanan sesler istenmesi durumunda kayda da alınabilir. Böylece daha sonra tekrar dinlenebilir.

Telefon Takip Programları Fark Edilir Mi?

Telefon takip programları hakkında merak edilen konulardan biriside, yazılımın dışarıdan fark edilip edilmeyeceği ile ilgili sorudur. Bu sorunun cevabı olumsuzdur, yani yazılımın dışarıdan bakıldığında anlaşılması söz konusu değildir. Çünkü casus yazılım kurulumu yapıldıktan hemen sonra arka plana geçer ve bütün faaliyetlerini buradan yönetir. Dolayısıyla da dışarıdan bakıldığında mobil cihazda böyle bir program olduğu fark edilmez.

Telefon dinlenmesi belirtileri ise bu yazılımların olduğuna dair önemli bir işarettir. Bu işaretin anlaşılması ise sanıldığı kadar kolay olmayıp sadece uzmanlar tarafından fark edilir. Bütün bunlar değerlendirildiğinde ise telefon dinleme yazılımları tamamen arka planda çalışır ve bundan dolayı fark edilmeyerek uzun süre görevini başarılı bir şekilde sürdürebilir. Bu durum çok daha fazla bilgi elde edilmesi anlamına gelir.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir