Telefon Takip Programı

Telefon Takip Programı

Telefon takip programı, insanların önemli ihtiyaçlarını karşılama adına geliştirilen özel bir uygulama olarak tanımlanabilir. Geçmişte insanların yapmayı hayal dahi etmedikleri işlemler, casus yazılım olarak da bilinen bu programlar aracılığıyla yapılmaktadır.

Telefon dinlemek, günümüzde bir tercih değil, adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. Bütün durumlar için bu söz geçerli olmasa da bazı özel haller için geçerlidir. Casus program, insanların çocuklarını ve yaş anne babalarını takip etmek için de kullanabileceği bir yazılımdır. Yaşlı anne babaların kaybolma ve dolandırma ihtimalleri, çocukların kötü alışkanlıklar edinme risklerinin çok fazla olmasından dolayı, telefon takip programı kullanılmalıdır. Böylece burada bahsedilen riskler, oldukça düşük seviyeye gelmiş olacaktır.

Telefon Takip Programı Özellikleri

Telefon takip programı tarafından sahip olunan özellikler, kullanıcıların beklentilerini karşılama adına geliştirilmiştir. Bu özellikler, kendi içinde iki ayrı sınıfa ayrılmaktadır ve bunlardan ilki teknik yapı ile ilgili iken diğer ise yazılımın yeteneklerini kapsamaktadır.

Telefon takip yazılımları, tamamen gizli bir şekilde çalışmaktadır ve kesinlikle dışarıdan fark edilmez. Bu ürünler çalışırken telefonun ekranına ya da bildirim ışığına herhangi bir belirti göndermez. Dışarıdan bakıldığında fark edilmesi imkansızdır. Bu sayede insanların telefon dinleme ve diğer işlemleri çok daha uzun süreli yapabildikleri söylenebilir. Çünkü kişiler bilerek dinlenmek istemez ve bu yazılımları fark ettiklerinde format atarak bunları silerler. Böylece dinlemeler yarıda kalır.

Telefon takip programı tarafından yapılan işlemler oldukça fazladır ve bunlar hedef telefonu tamamen kontrol altına alarak, önemli bilgilerin elde edilmesini sağlamaktadır. Bu işlemlerde önemli olanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Telefon hattı ve mobil uygulama üzerinden yapılan yazılı, sesli ve görüntülü görüşmelerin takip edilmesi
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan bütün işlemlerin izlenmesi
  • Sosyal medya hesaplarının etkili bir şekilde takibi
  • GPS konum bulma
  • Telefonda görüşme yapılmıyorken mikrofonun açılması ve ortam dinleme
  • Kameranın uzaktan açılması ve ortam izleme
  • İnternet geçmişi öğrenme
  • Telefonun ekranının canlı olarak izlenmesi

Yukarıdaki işlemler, telefon takip programı tarafından elde edilen bilgilerin ne kadar fazla olduğunu göstermesi adına çok önemli bir kriter olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılar, söz konusu işlemler sayesinde sevdiklerinin gün içinde nerede olduğunu, nerelere gittiğini, kimlerle görüştüğünü ve görüşme içeriklerini öğrenme imkanı yakalar.

Telefon Takip Programı Yasal Mı?

Telefon takip programı kullanmak isteyen kişiler, yukarıda bahsedilen özelliklerden dolayı bu konuda oldukça isteklidir. Fakat bu noktada bazı çekinceleri de bulunmaktadır. Çekincelerden birisi, ilgili yazılımların kullanmanın yasal olup olmadığıdır. Bu konu sürekli tartışılmakta ve insanların da zaman zaman kafaları karışmaktadır.

Casus telefon takip, tamamen insanların ihtiyaçlarını giderme adına geliştirilmiştir. Bundan dolayı iyi niyetli amaçlar için kullanılması sorun oluşturmayacaktır. Fakat bütün sorumluluk kullanıcılarda olup, kötü niyetli amaçlar için kesinlikle kullanılmaması gerekir. Aksi durumda adli makamlarla karşılaşılabilir.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir