Telefon Takibi Nasıl Önlenir?

Telefon takibi nasıl önlenir

Telefon takibi nasıl önlenir şeklindeki sorunun uzun zamandır sorulmaktadır. Buradaki sorunun bu kadar fazla dillendirilmesinin temel nedeni, telefon takip olarak da bilinen işlemin günümüzde çok fazla ve rahat bir şekilde yapılabilmesidir. Açık bir ifade ile belirtmek gerekirse telefon takip programı sayesinde herhangi bir teknik bilgisi olmayan kişiler dahi söz konusu işlemi çok rahat bir şekilde yapabilmektedir. Bu durum, ilgili yazılımı kullanan kişilerin sayısının çok fazla olduğu ve talebin her geçen gün biraz daha arttığı söylenebilir. Yazımızın devamında birinin telefonuma girdiğini nasıl anlarım şeklindeki sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Casus yazılım adıyla da bilinen ilgili yazılımının temelinde hedef telefonun tamamen ele geçirilmesi vardır. Yani bu yazılım ile sadece telefonların dinlenmesi değil, bundan çok daha fazlası yapılabilmektedir. Bu bakımdan telefon takibi nasıl önlenir sorusunun öneminin son derece fazla olduğunun bilinmesi gerekir.

Yukarıda sorulan sorulara cevap vermeden ya da telefon dinlemesi nasıl anlaşılır şeklindeki soruyu yanıtlamadan önce burada bahsedilen yazılımın özelliklerinden bahsetmek daha doğru olacaktır. Öncelikle bu yazılım sadece Android tabanlı sistemlerde çalışır ve buna bağlı olarak daha farklı bir sistemde olan iphone markalı telefonları dinleyemez. iPhone takip dünya üzerinde herhangi bir yazılım ile yapılan bir işlem değildir. Bu husus da dikkate alınmalıdır.

Telefon Takip Nasıl Engellenir?

Telefon takibi nasıl önlenir sorusunun cevabı sanıldığından daha basittir. Fakat bu yazılımların fiziki olarak kurulması, dinlemelerin ve telefon takip işleminin genellikle insanların yakınlarındaki kişiler tarafından yapılmasına neden olmaktadır. Bu bakımdan aşağıda belirtilen yöntemin sık sık denenmesi gerekir.

Casus program sadece 3 dakikada yüklenir ve yüklendiği andan itibaren arka plana geçer. Böylece fark edilmesi son derece zor olur. Yazılım yüklendikten sonra da herhangi bir belirti vermez. Bu noktada bazen şarjın hızlı bitmesi ya da telefonun gereksiz yere ısınması gibi durumlar gündeme gelse de temel olarak bu yazılımların direkt olarak anlaşılması çok zordur.

Telefon takibi nasıl önlenir sorusunun cevabı, telefona düzenli olarak format atmaktır. Bu sayede telefondaki tüm yazılımlar gibi casus yazılım da silinmiş olur.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir