Telefon Kapalıyken Takip Edilebilir Mi?

Telefon kapalıyken takip edilebilir mi

Telefon kapalıyken takip edilebilir mi sorusu, insanların fazlaca merak ettiği hususlardan birisidir. Bilindiği gibi yakın zamanda geliştirilen ve insanların kullanımına sunulan telefon takip programı, insanlara farklı kolaylıklar sağlar. Yıllardır hayali kurulan işlemler, bu yazılım sayesinde sıradan olarak kabul edilen insanlar tarafından zorlanılmadan yapılabilir. Bu durum ise insanların yaşamlarını çok daha kolay bir hale getirir. Kapalı cep telefonu sinyal takibi gibi bir işlemin yapılıp yapılamadığı konusu ise insanların aklında epeyce yer etmiştir.

Cep telefonu sinyalinden yer tespiti konusuna girmeden önce bu yazılımla ilgili bilinmesi gereken bir takım hususlardan bahsedilmesi yararlı olacaktır. Öncelikle telefon kapalıyken takip edilebilir mi sorusunun cevabının bu hususlarla ilgili olduğunun bilinmesi gerekir. Casus program adıyla da bilinen bu yazılımlar, sıradan insanların rahatlıkla kullanabileceği özelliktedir. Kullanım ve kurulum için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç yoktur. Yazılım, gizli bir şekilde yüklenilmelidir. Yüklenilen cihazın kontrolünü tamamen ele geçiren bu yazılım, hedef mobil cihazdan istenen bilgilerin alınmasını sağlar.

Telefon Sinyali Takip Etme

Telefon kapalıyken takip edilebilir mi sorusunun temelinde, bu işlemin nasıl yapıldığı yatar. Öncelikle bu yazılımlar sadece Android sisteme sahip olan mobil cihazlarda çalışır ve bunun haricindeki farklı bir sistemde çalışması söz konusu dahi değildir. Dolayısıyla da insanların casus yazılım satın al işlemi yapmadan önce bu hususa dikkat etmeleri gerekir. Yazılım, sadece fiziki olarak ele geçirilen mobil cihazlara kurulabilir. Bunun haricinde uzaktan casus yazılım yükleme yöntemleri olarak bilinen Whatsapp üzerinden, aramayla ya da mesaj atarak bu yazılımın yüklenmesi söz konusu dahi değildir. İnsanların bu hususa dikkat etmesi gerekir.

Telefon takip işlemi için geliştirilen bu yazılımlar, hedef mobil cihazın GPS özelliğini açmak suretiyle takip işlemini gerçekleştirmektedir. GPS özelliği aktif olduğu anda, hedef mobil cihazın nerede olduğunu anlamak çok kolay olacaktır. Bu ise telefonun sahibinin gün içinde adeta adım adım izlenmesi anlamına gelir. İnsanlar bu işlem sayesinde çocukların okuldan sonra ne yaptıklarını, eşlerinin nerelere gittiğini ve yaşlı anne babalarının gün içindeki hareketlerini çok rahat bir şekilde izleyebilir.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir