Telefon Dinleme Yazılımları

Telefon Takip

Telefon dinleme yazılımları, insanların ihtiyaçlarından dolayı ortaya çıkan özel bir mobil uygulamadır. Bilindiği gibi son yıllarda, yazılım teknolojisinde ciddi bir gelişim meydana gelmiştir. Bu gelişim kendisini farklı alanlarda olduğu gibi telefon takip konusunda da net bir şekilde hissettirmektedir. Buna bağlı olarak, telefon dinleme işlemi için bu yazılımlar geliştirilmiş olup, etkin olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Telefon dinlemek, sıradan bir kişi için bir zamanlar hayal bile değildi. Sadece film sahnelerinde büyük teçhizatlar ile bu işlemin yapıldığı, hepimiz tarafından bilinirdi. Söz konusu olay, casus yazılım ile birlikte gerçeğe dönüşmüştür. Artık insanlar, sadece birkaç tuşa basmak suretiyle bu özel işlemi yapabilme imkanı yakalamıştır. Hatta telefon dinleme yazılımları, insanlar için artık bir zorunluluk haline dahi gelmiştir.

Mobil cihazlarda yapılan işlemlerin sayısı oldukça fazladır ve buna bağlı olarak sadece telefonlar üzerinden yapılan görüşmelerin takip edilmesinin yetersiz kalacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü artık görüşmelerin önemli bir kısmı Whatsapp ve Skype gibi mobil uygulamalar üzerinden yapılmaktadır. Bununla birlikte, sosyal medya ve internet sitelerinde yapılan işlemler de çok büyük öneme sahiptir. Söz konusu durumlar dikkate alınarak geliştirilen telefon dinleme yazılımları, bunların tamamını hatasız bir şekilde takip edebilme yeteneğine sahiptir. Böylece insanların beklentileri tam anlamıyla karşılanmaktadır.

Telefon Dinleme Yazılımları Neler Yapabilir?

Telefon dinleme yazılımları tarafından yapılan işlemler, çoğu zaman insanlar tarafından tam anlamıyla tahmin edilememektedir. Söz konusu işlemleri özetlemek için şu ifadelerin kullanılması yanlış olmaz: Hedef telefonun kontrolünü tam olarak ele geçiren yazılım, buradaki bütün bilgileri almaktadır. Burada yapılan tanımlama, casus program tarafından yerine getiren işlevin ne kadar etkili olduğunu göstermesi adına çok önemlidir.

  • Telefon takip programı olarak da bilinen söz konusu ürün tarafından yapılan işlemlerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:
  • Sim kart ve mobil uygulama (Whatsapp, Skype vs.) üzerinden yapılan her türlü görüşmenin takibi
  • Telefon dinlemesi ve dinlenen konuşmaların kayda alınması
  • GPS özelliğinin aktif hale getirilerek konum tespiti yapılması
  • Uzaktan mikrofonun açılmasına bağlı olarak yapıla ortam dinleme
  • Kamera üzerinden ortam izleme
  • Sosyal medya hesaplarının takibi
  • Rehber, galeri ve diğer önemli telefon menülerinin izlenmesi
  • Mobil cihaz ekranının canlı olarak izlenmesi

Burada bahsedilen işlemler sayesinde telefon dinleme yazılımları, bir kişi hakkında ne kadar detaylı bilgileri elde edebileceği görülmektedir. Kişinin telefonda ya da telefon haricinde yaptığı bütün konuşmalara ulaşılabilir. Ayrıca gün içindeki konumu anlık olarak takip edilebilir.

Telefon Dinleme Yazılımları Güvenli Mi?

Telefon dinleme yazılımları tarafından elde edilen bilgilerin çok fazla olması, bunların farklı bir noktaya iletilip iletilmediklerinin merak edilmesine neden olmaktadır. Bu noktada insanların dikkatli olması ve mutlaka lisanslı yazılımları kullanması gerekir. Böylece güvenlik noktasında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir