Ortam Dinleme

Ortam Dinleme

Ortam dinleme denilince aklımıza telefon ya da başka bir cihaz aracılığı ile yapılan konuşma ya da görüşmeler yerine bulunulan mekânın dinlenmesi gelmektedir. Bu tür dinlemeler film sahnelerinde çok fazla karşımıza çıkar ve bizde bunları hayranlıkla izleriz. Fakat günümüzde telefon dinleme yazılımı sayesinde sıradan insanlarında yapabileceği bir hale dönüşmüştür.

Casus yazılım adı da verilen bu tür yazılımların bizlere sunduğu birçok özelliklerden birisi de ortam dinleme imkânı sunmasıdır. Bu sayede insanlar şüphelendikleri eşlerinin takıldıkları mekânlar, merak ettikleri ve sakındıkları çocuklarının çevre ortamı hakkında bilgi edinirler. Sadece bunlar değil aynı şekilde iş ortaklığı olanlar ve çalışanlarından şüphelenen firma sahipleri de onların mesai içinde neler yaptıklarını öğrenmek istemektedir.

Bu tür yazılımlarla ortam dinlemesinin yanında şahsi görüşme olan telefon dinleme özelliği de aktif hale getirilerek yine şüphelendikleri eşlerinin görüşmelerini de kayıt altına alarak takip edebilirler.

Ortam Dinlemesi Nasıl Yapılır?

Telefon dinlemesi yapmamıza olanak sağlayan casus yazılımı aracılığıyla ortam dinleme işi oldukça basit bir şekilde yapılır. Fakat bu yazılımdan faydalanabilmemiz için hedef Android tabanlı cihaza programımızı kurmamız gerekir. Tabi ki kurulum işlemini hedef şahıstan gizli ve doğru bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Kurulum toplam 3 dakika gibi kısa bir süre zarfında tamamlanmaktadır. Eğer hiçbir bilgimiz yoksa kurulum hakkında, bu tür programların kurulumunu gösteren ve internette yer alan videolardan da faydalanabiliriz.

Telefon dinleme programı kurulum tamamlandıktan sonra, ayarlar menüsünden ister telefon dinlemesi ister ortam dinlemesi modunu seçerek istediğiniz dinlemeyi yapabilirsiniz. Bu tür programlara erişimimizi bir panel üzerinden gerçekleştiriyoruz ve hedef cihaz kapalı da olsa bu cihazın mikrofonunu aktifleştirerek ortam dinleme yapabiliyoruz.

Telefon takip yazılımı sayesinde bizler de bunu bireyselleştirecek olursak, kendimiz hakkında arkamızdan iş çevirenlerin planlarını öğrenip ona göre kendimizi hazırlar ve planlarını boşa çıkartmış oluruz. Gördüğünüz gibi bu tür yazılımlar sayesinde hem kendimizi hem ailemizi hem de işletmelerimizi kötü niyetli kişilere karşı koruma altına almış olmaktayız. Teknolojinin sunmuş olduğu bu imkan, hayatımızı daha kolay ve güvenli hale getirmektedir.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir