İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet geçmişi öğrenme, adından da anlaşılacağı gibi bir cihazdan girilen internet sitelerinin tamamını görebilmeye olanak tanıma imkânı olarak da ifade edilebilir. Bu işlem sayesinde insanların hangi siteleri ziyaret ettiğini, en çok ne gibi sitelerde vakit geçirdiğini kısaca bir kişinin hakkında her tür bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu işi özellikle birçok ürün satıcı firmalar öğrenmek istiyor, çünkü kişilerin girdiği siteler üzerinden o kişilere ilgilerine göre reklam gönderiyor.

Tabi ki böyle bir şeyin yapılabilmesi için telefon takip programları çok önemli bir yer tutuyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek ve insanların ilgi ve alakaları hakkında bilgi edinebilmek için telefon takip yazılımı kullanılması gerekmektedir. Bu casus yazılımlar sayesinde internette gezilen sitelerin tamamı kayıt altına alınmış olmaktadır. İçinde bulunduğumuz uzay çağıyla birlikte hemen hemen herkes akıllı telefon kullanmakta ve internet site incelemelerini telefonları üzerinden yapmaktalar. Bu yüzden de internet geçmişi öğrenme yapılabilmesi için Android tabanlı akılı telefonlara telefon dinleme programı yüklenmesi yeterli olacaktır.

İnternet Geçmişi Nasıl Öğrenilir?

Yukarıda bahsettiğimiz Android tabanlı cihazlara kurulan casus yazılımların en önemli özelliklerinden birisi de hedef cihazdaki internet geçmişine erişim imkânı sağlamasıdır. Bu yazılımlar sayesinde insanların hangi sitelerde vakit geçirdikleri rahatlıkla öğrenilebilir. Casus program sayesinde sadece başkalarının değil kendi eş ve çocuklarımızın da girmiş oldukları siteleri öğrenme imkânı bulmuş oluruz. En azından onları ileri de başlarına gelebilecek tehlikelere karşı önceden uyarabiliriz.

Bu programlar üzerinden internet geçmişi öğrenme yapabilmek için, hedef kolaylıkla ulaşırız ve internet tarayıcılarında bulunun ‘geçmiş’ adı verilen bölüme kaydedilmiş çerezlerin tamamına erişerek buradaki bilgileri kaydedebiliriz.

Burada şunu da belirtmemizde fayda var eğer hedef kişi biz programa girmeden ara ara tarayıcısındaki geçmişi temizliyorsa biz sadece girdiğimiz kısımdaki geçmişe ait bilgileri görebiliriz. Yani silinen bilgilere ulaşım imkânımız yok, böylesi durumda internet geçmişi öğrenme de kısıtlı olacaktır. Bizim için önemli kişilerin takibini yaparken bu programın önemli özelliklerinden birisi olan telefon dinleme işlevinden faydalanmakta da yarar vardır. Böylece karşıdaki kişi hakkında ekstradan daha fazla bilgiye erişme imkanı bulmuş oluruz.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir