Facebook Takip

Facebook Takip

Facebook takip, başkalarına ait sosyal medya hesabına erişim sağlanarak bu hesaba ait bazı bilgilerin öğrenilmesi ve ele geçirilmesi anlamına gelmektedir. Bu takip işlemi bazen sevdiklerimizi tehlikelerden korumak amaçlı olabileceği gibi, şüphelendiğimiz kişilerin gerçek davranışlarını ve bizi aldatıp aldatmadıklarını öğrenme amaçlı da yapılmaktadır. Telefon dinleme programı özelliği olan bazı yazılımlar sayesinde sosyal medya hesabı takibini kolayca gerçekleştirebilmekteyiz. Bu programın bize sağladığı özellik sayesinde istediğimiz kişinin Facebook hesabına kolaylıkla erişebilir ve buradaki hareketlerini kolayca izleyebiliriz.

Günümüz de teknolojinin çok hızlı geliştiğini, çocukların bile ellerinde akıllı telefon ya da tablet olmasından da kolaylıkla anlayabiliriz. Hemen hemen akıllı telefonu ve sosyal medya hesabı olmayan kimse yoktur. Bu sosyal medya platformu içerisinde de en yaygın olanlarından birisi de Facebook’tur. Ülkemizde tahmini 40 küsur milyon kullanıcıya sahip bir platformdan bahsediyoruz. Facebook takip daha çok sürekli vaktini bu tür sosyal medya başında geçiren eşlerin birbirlerinden şüphelenmeleri sonucu ortaya çıkmıştır. Telefon takip programı sayesinde buradaki görüşmelerin ve yazışmaların izlenmesi, kayıt altına alınması oldukça basit bir hale gelmiştir.

Facebook Takibini Nasıl Yapabilirim?

Facebook takip için teknolojinin bizlere sunduğu bazı çeşitli casus yazılım türleri mevcuttur. Sadece Android tabanlı işletim sistemlerinde aktif olabilen bu tür yazılımlar sayesinde bu takip işini kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Böylesi bir yazılımdan istifade edebilmemiz için öncelikle casus program olarak da bilinen yazılımı hedef telefona gizlice yüklememiz gerekmektedir. Toplam kurulum süresi her şey dâhil ortalama 3 dakika kadar sürmektedir. Kurulum tamamlandıktan sonra artık yazılım tamamen kendisini arka plana alarak çok gizli bir şekilde çalışmaya devam eder.

Biz ise hedef telefona bir panel sistemi üzerinden ulaşıyor ve artık tüm sistemini ele geçirmiş oluyoruz. Telefon takip işlemini az çok akıllı telefon kullanan herkes kolaylıkla gerçekleştirir. Bundan sonraki aşamada hedef telefondan Facebook takip yapılabilmesi için, hedef kişinin Facebook hesabına giriş yaparız. Bu yazılım bize o kişinin arkadaş listesini, yazışmalarını, beğenilerini, paylaşımlarını, takip ettiklerini ve hatta görüntülü görüşmelerini dahi ele geçirme imkânı sunmaktadır. Böylece karşıdaki kişi hakkında her tür bilgiye erişim imkanı bulmuş oluruz.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir