Casus Yazılım

Casus Yazılım

Casus yazılım hakkında eğer hiçbir bilginiz yoksa size kısaca şunu söyleyebiliriz; takip etmek istediğiniz kişinin telefonuna kurduğunuz takdirde o kişiye ait telefonu üzerindeki bütün bilgilere erişme imkanı sunan yazılımlardır. Daha başka bir deyişle akıllı telefonlara veya tablet tarzı cihazlara kurulduğunda cihazdaki bütün eylemleri kayıt altına alan, kullanıcının haberi olmadan tüm bu bilgileri size aktaran yazılımlardır. Fakat şunu da çok iyi bilmemiz gerekiyor ki her kafamıza esen kişinin telefonuna istediğimiz gibi yazılım yükleme yapamayız. Bunun için sağlanması gereken bazı şartlar vardır ve bunlar tam olarak sağlanmadan telefon takip yapılamaz.

Bu tür programlar takip edilmek istenen kişinin konuma kadar bildirim vermektedir. Telefon dinlemek açısından oldukça iyi bir iş çıkardıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu alanda oldukça iddialı belli başlı programlar mevcuttur. Casus yazılım aracılığı ile dinlemek istediğimiz kişinin telefonunu üzerinden hem telefon konuşma dinlemesi hem de ortam dinlemesi yapılabilmektedir.

Casus Yazılım Özellikleri

Teknoloji ilerledikçe bir yandan güvenlik sistemleri bir yandan da bunların açıklarını bulan ve değerlendiren casus program türü yazılımlar sürekli kendini yeniliyor. Bu tür programlar bizlere hedef kişisi hakkında birçok bilgiye erişim imkânı sunuyor. Bunlardan birkaç tanesi: mesaj takibi, internet geçmiş özeti, e-posta takibi, arama geçmişi, arama kaydı yapma, konum bildirme, ortam dinleme gibi işlemlerdir.

Piyasa da bu işi yapan güvenilir firmalar olduğu gibi, tabi ki bu işinde dolandırıcıları da mevcut. Bu yüzden telefon dinleme programı edinirken çok dikkatli olmalıyız. Aksi takdirde ister bizim ister dinlemek istediğimiz kişinin bilgileri bir başkasının eline de geçebilir. Telefon dinleme programları ile dinlemek istediğimiz hedef kişisinin ister konuşmalarını isterseniz de bulunduğu ortamdaki ortam dinlemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Casus yazılım programları bizlere bir yandan suçluları yakalayıp ortaya çıkarma açısından büyük bir kolaylık sağlıyor. Diğer bir yandan da aslında günümüz dünyasında çok bir özelimizin kalmadığını isterlerse her anımızı dinleyebileceklerini gösteriyor.

Telefon takip piyasası günümüzde oldukça sıradan hale gelmiş durumda. Eşinin kendisini aldattığını düşünen çiftler, ortaklarından veya çalışanlarından şüphelenen patronlar, çocuklarını izlemek isteyen ebeveynler bu işlemle sorunlarını çözebilir.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir